Az Új Calculus Bt. napjainkban
Külföldi partnereinkről
1998-ban kerültünk kapcsolatba az Intersystems céggel és megismertük posztrelációs adatbázis-kezelő rendszerüket, a Caché-t, melynek adatbázis szerkezetét saját adminisztrációs rendszerünkbe migráltuk.
Eddigi tapasztalataink szerint Caché alkalmazásával az adatelérés lényegesen gyorsabbá válik és a hatékony adattárolással lényegesen kisebb gépekre van szükség, mint a relációs adatbázis-kezelők használatakor. 1999 óta tart a szoros együttműködés az INTERSYSTEMS Corporation és az Új Calculus Bt. között, melynek következtében cégünk projektpartnerré és kizárólagos magyarországi terjesztővé vált.
Időközben az amerikai SAS rendszerrel is dolgozni kezdtünk, mely minden számítógép kategóriában azonos felületet mutat a felhasználó számára. A SAS alkalmazások területén partnerünk az angol AMADEUS Software Ltd.
Az elsősorban oktatási tevékenységet végző AMADEUS SAS hatékonysággal, SAS alkalmazások futásának felgyorsításával, optimalizálásával is foglalkozik. Tanfolyamait terjeszthetjük Magyarországon és napi szaktanácsadással, illetve közös fejlesztéssel is segítjük egymás tevékenységét.
Szakértői tevékenységünkről
A Calculus megalakulása óta foglalkozik ügyviteli rendszerek fejlesztésével, és az azokkal kapcsolatos szolgáltatásokkal, a közgazdasági alkalmazások matematikai és számítástechnikai támogatásával, illetve végfelhasználói rendszerek fejlesztésével.
» Ügyviteli rendszerünk: a CMS
Cégünk .NET alapú, testreszabható megoldást kínál kis- és középvállalatok számára. CMS rendszerünk rugalmasságát az is bizonyítja, hogy más rendszerekhez hozzáilleszthető. Ügyviteli rendszerünk nemcsak a szervezeti pénzügyi folyamatok lebonyolítását teszi lehetővé, hanem a könyvelésen, a számlázáson és a banki műveleteken túl más vállalati folyamatokat is támogat. Végigköveti a raktározás egész folyamatát, kezeli a szállítói megrendeléseket és a szervezet törzsadatait (cégadatok, humán erőforrás, munkakörök, vevők, szállítók, raktár, cikkek, stb.). A gyártás előkészítés támogatás következtében más termelésirányítási illetve tervező rendszerhez is hozzáilleszthető megoldást szolgáltat a kis- és középvállalatok számára.
» Kutatási projektjeink
2001 áprilisában a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem Információ és Tudásmenedzsment Tanszékével közösen megalakítottuk a Mikroszimulációs Kutatócsoportot. A project célja egy olyan modellező rendszer kifejlesztése és üzemeltetése, mely lehetővé teszi a közgazdászok számára, hogy elemezhessék a rendelkezésre álló adminisztrált adatsokaságot és adatbázisokat. A projekt eredménye egy többnyelvű végfelhasználói alkalmazás: az általános célú Mikroszimulációs szolgáltató rendszer, mely egy SAS alapú Mikroszimulációs Modellező és egy Döntéstámogató Rendszer adattárház funkciókkal ellátva.
Az ITM tanszék megszűnését követően az Információ a Tudásért Alapítvány kutatásaiban vagyunk partnerek. Az együttműködés eredményeképpen egy 350 négyzetméteres, legkorszerűbb technológiával felszerelt kutatóhely áll a rendelkezésünkre, mely alkalmas bemutatók, konferenciák tartására is.
» Egyedi alkalmazásfejlesztői tevékenységünk
Egyedi alkalmazásfejlesztőként webes, SAS és .NET alapú megoldásainkkal egyaránt jelen vagyunk a szoftverpiacon. Termékeink egy része egy bizonyos vállalati szektort – többnyire kis- és középvállalatokat – céloz meg, míg más alkalmazásainkat megrendelésre fejlesztjük az egyedi igények tükrében. Példaként megemlítenénk az Országos Longitudinális Gyermeknövekedés-vizsgálat projektjében felhasznált Kidlongi alkalmazásunkat.
A webes alkalmazások terén is megálljuk a helyünket a piacon, egyedi fejlesztéseinket példázza a Hofstadter Kft. online ajánlatkérő felülete, a Siemens & Klein garázstechnikai cég számára készített árlista frissítő alkalmazásunk, illetve számos weboldal is.
2002-ben kezdtük el használni az MS .NET fejlesztő technológiát, többek között a CMS ügyviteli rendszerünk is ezen alapul. Az első sikeres projektünk a Magyar Hadseregnél zajlott 2002 végén. A Calculus INFRA vezetői információs rendszer .NET, Caché és MS SQL platformokon készült el 2003-ban, amely a mi saját fejlesztésű adattárház megoldásunk.
|