Egyetemi oktatásCégünk vezetője, Csicsman József a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem, valamint a Szegedi Tudományegyetem oktatója is egyben. Elsősorban adatbányászatot, statisztikát oktat gyakorlati megközelítésből. Az SZTE Kalmár Intézetében a Statisztika gyakorlati alkalmazásait, a BME Matematika Intézetében pedig a Matematikai statisztikai programcsomagokat, azaz a SAS és az SPSS használatát oktatja. Magyar, illetve angol nyelvű kurzusai gyakorlati részének teljesítéséhez a hallgatók esszét, esettanulmányt készítenek, eredményeiket egy prezentáció keretében összegzik. Esettanulmányok készültek már csalás felderítésről, scoringról, ügyfél viselkedés modellezéséről, esszék a magyar lakosság demográfiai változásainak modellezéséről, diplomamunkák a mikroszimulációról. Bővebb információt a kurzusokról Csicsman József SZTE honlapján és BME honlapján talál. Cégünk a BME Információ- és Tudásmenedzsment Tanszékével együttműködve 2001-ben megalapította a Mikroszimulációs Kutatócsoportot. Bővebb információt a mikroszimulációról ide kattintva érhet el.
Akkreditált továbbképzési programMatematika oktatóprogramok használata az általános- és középiskolai tanításbanA továbbképzés célja az, hogy a matematika tanárok elsajátítsák az oktató szoftverek használatát, melyekkel szemléletesebbé, élvezetesebbé válik a matematika oktatása, könnyebbé a feladatsorok összeállítása és a bonyolult, nagy pontosságú számítások elvégzése.
A továbbképzés célcsoportja: általános és középiskolai matematika tanárok A jelentkezés feltételei: egyetemi vagy főiskolai végzettség matematika és / vagy informatika tanár szakon, alapfokú számítógép kezelés előny A továbbképzés összes óraszáma: 30 A továbbképzés végére teljesítendő tartalmi követelmények: A matematikai oktatásban aktív tanár ismerje és használja a tanítás színesítésére, megkönnyítésére alkalmas matematikai programokat. Az elméleti oktatás alapján a tanár el tudja dönteni, hogy oktatási munkája során mely témakörökben veszi igénybe a számítógép segítségét. A gyakorlati képzés után képes legyen saját iskolájában önállóan használni a számítógépes matematikai oktatócsomagot. A továbbképzés nem kötődik meghatározott kerettantervhez vagy helyi tantervhez. A továbbképzés tematikája:
Nyári továbbképzés AngliábanNyaranként megrendezésre kerül az angliai Oundle festői környezetű iskolájában a 3 napos TSM (Technology for Secondary / College MATHEMATICS) Workshop, melyre a világ számos országából (beleértve Magyarországot is) érkeznek a modern tanítási módszerekkel megismerkedni vágyó matematika tanárok. A továbbképzés keretében a matematika tanárok különböző szintű képzéseken vehetnek részt, több témakörből is választhatnak. Az immár 10. éve megrendezésre kerülő TSM Workshop időpontja: 2011. július 11-14. Az angol Certified AUTOGRAPH Trainer minősítéssel már nemcsak az Új Calculus Bt. munkatársai rendelkeznek, ugyanis a 2009-es és a 2010-es nyári TSM Workshopokon hazánk több matematika tanára is bizonyítványt szerzett. |